Rovnováha v pracovním životě

10.7.2015

Pokaždé, když jsem na cestách Evropou, snažím se mít oči otevřené a pozorně sledovat, image1co v jednotlivých zemích místní bary a restaurace rozlévají. Minulý týden jsem měl to potěšení, strávit 5 dní v Kempiski Hotelu v Maďarsku. V krásném nóbl hotelu přímo v centru Budapešti.

Plánoval jsem, že se pokusím najít nějaký nový vynikající ročník  Cabernetu Franc z Villány a že doufal jsem, že bych ho tam mohl najít. Je to jedno z mých nejoblíbenějších červených vín a mimo Maďarsko je velice těžké jej najít v jeho čisté podobě. První večer jsem začal s Weninger & Gere 2009 výběrem z hroznů, který mi doporučil maďarský kolega. Na mě až příliš suché víno po němž jsem zatoužil po více ovocném konci s tříslovinou. Druhou noc jsem vyzkoušel Hummel Panterra, které bylo vynikající. (Kluky z tohoto vinařství jsme potkali na festivalu Praha pije víno v červnu v Trójském zámku.) Také jsme ochutnal Kiss Gabor „Code“.  Ročník 2008 byl mým zatím nejoblíbenějším Cabernetem v životě. Tentokrát však v novém kabátku, s krásnou novou bílo-červenou etiketou. Kupodivu však vítěznou show všem těmto velkým vínům ukradl nečekaný kandidát z Villány. Sauska Cuvée 7 (Franc Cab, Merlot a Sauvignon Cab ve stejném poměru) byl vynikající a mých osobním vítězem této cesty.

Ještě jedna věc mě v Budapešti zaujala. Pokud by někdy někdo měl pochybnosti o kvalitě rumunských vín (měli jste je v květnových bedýnkách), zeptejte se sommeliera Kempinski hotelu a dalších vinoték, které jsem v Budapešti navštívil. Našel jsem Balla Geza všude!

 

image2