Bedýnka: Srpen 2013

4×4 růžové

Pink-top

Jako správní tvrdí chlapi, a to my v IWCoK jsme,  máme v létě nejradši extrémní sporty, grilování a dokonale chlazenou láhev rosé. Tak jsme se rozhodli zchladit srpnové horko speciálním mixem skvělých růžovek, které pomohou udělat každou příležitost, ať už je to bungee skok nebo BBQ s právními předpisy, opravdu jedinečnou a extrémní!

Rosé „Terminus Teknikus“. V zásadě nedokončené červené víno:-). Začátek je stejný, vezmou se červené hrozny, rozdrtí se (nelisují), aby se šťáva smíchala s kůží hroznů a semeny, poté se po několika dnech oddělí  šťáva od ostatních zbytků. To umožňuje šťávě získat jen trochu z barvy kůže, ale nezačne s ní kvasit (jako červená vína dělat). Doba po kterou  je šťáva v kontaktu se zbytkem určuje, kolik barvy a tanin víno dostane.

Tento měsíc máme 4 růžovky z 4 různých zemí – Německa, Itálie, Francie a jednu moravskou a to vše z různých odrůd. Dvě z těchto vín považuji za „Superior“ jsou v mé „Nejlepší letní růžové“ kategorii. Další 2 jsou skromnější vína za spravedlivou cenu, která jsou vynikající pro běžné letní grilování či posezení s přáteli.

A pro masožrouty, zde máme 2 velice vydatná červená (s vědomím, že růžové vám nemusí dát vaši denní doporučenou dávku tříslovin:-). Bílá vína…. lze popsat krátce jako OMG – Kde jste byli celý můj život?

 

objednat členství