Bedýnka: Listopad 2013

Listopadová cesta

sign-11-202x300

Jedna věc, kterou jsem opravdu nečekal, že v listopadu navštívím vinařství v Arizoně. Opravdu existují, ale bohužel není moc co jiného říct než „možná časem„. Takže ani tento měsíc nebudou „pouštní“ vína na Vašich stolech, proto jsem raději sledovat stopu vyzkoušených vinařství s jistotou kvalitních vín.

Nejvíc nadšený jsem tento měsíc z Cabernet Sauvignon. Naše prvni je z Palazzo Coronini Cronberg od významného vinaře Primosic, který je pro mě KING červeného vína z Friuli. Miluji červená vína ze severní Itálie pro jejich kyselost a lehké třísloviny (právě Primosic „Metamorfis“ je na našem vánočním stole poslední 2 roky!). Tento Cabernet jsem zkusil před 3 měsíci a okamžitě jsem věděl, že to musíte mít. Skutečnost, že ho neprodávají v ČR (zatím) byla jenom malá překážka (Můžete to nazývat jako IWCoK exklusive!). Z Itálie také přinášíme první vína ze Sardinie, snad Vás vrátí (alespoň psychicky) na chvíli zpátky na vaši letní dovolenou.

Tento měsíc také zůstáváme ve šplépějích bílého vína „Amnesia“ z minulých měsíců a přinášíme Vám další 2 vína vyšší třídy od stejného portugalského vinaře. Zase jsou to skvělá kvalitní vína za super peníze. Naši znalci jim dali 10 z 10 .

Přemýšlel jsem také o přicházejícím chladnější počasí a chtěl bych Vás více zásobovat ne jenom kabernety, (mám pro Vás další připravené), ale také ryzlinky. Obecně platí obě vína jsou silné chuti, že nejlepší jsou opět s jídlem silné chuti, tedy REAL FOOD tj. velké plátky masa (bílé a nebo červené) a také sýry, s REAL WINE. Něco, na co většina z nás řekne, MŇAM!

 

objednat členství