Bedýnka: Září 2013

Bon Retour

Magasin_PuskinovoNamesti

Září – velký měsíc. Dovolená dávno zapomenuta, děti zpátky do školy, ranní vstávání, zácpy a stress. Právě proto, IWCoK vůbec tento měsíc neriskoval a přinášíme Vám vína ze dvou hodně známé regionu, Bordeaux a Burgunsko.

Naše dovozce tento měsícc je Chez Greg, Pere et Fils (Puskinovo nam. v Praze 6). Vypadá sice malá z venku, ale uvnitř nabízí impozantní výběr francouzských vín a delcatesies.

Začiname v Burgundsko kde téměř všechno bílé víno ​​vyrobené je Chardonnay, a rozdeleni do dvou „školy“. Kulatější a více dubové ma příchutí vína z St. Veran a Chablis, i více svěží minerální chuť y Solutre Pouille (opravdu soused Pouille Fusse). Co se týká červené, dělají co je pravděpodobně nejlepší Pinot Noir ve světě, ale také méně známé Gamay je olast Beaujolais. A máme tady jeden.

Co se týče Bordeaux, co na to říct. Máme opravdu super pravo břežní Supérieur červené, které bylo uznáno v „Guide Hachette“ jako „Coup de coeur“.

Dále něco z Gasconne, který leží jihozápadě od města Bordeaux. Podobná chuť jako ostatní červené z této znamé oblasti. A bílé? Připravte se na překvapení.

Chez Greg Père & Fils Vám nabízí široký sortiment vín, která určitě příjemně naladí vaše chuťové pohárky. Potěší zajisté i Vaše blízké a rozhodně budou vhodným dárkem pro Vaše zaměstnance či klienty. Široký výběr našich vín umožňuje uspokojit každého klienta bez ohledu na jeho peněženku a my Vám vždy rádi poradíme s výběrem vína pro tu kterou příležitost.

 

objednat členství