Bedýnka: Leden 2014

Přivítejme nový rok s maďarským vínem

Dalo by se očekávat, že lednový newsletter bude plný chvály na rok 2013 a budoucích plánů pro rok 2014, ale to teprve přijde. Předpokládám, že jste si stejně jako my v IWCoK, potřebovali na přelomu roku trošku odpočinout, a to je přesně co jsme posledních 14 dní udělali. NEPRACOVALI jsme a užívali jsme si jídlo a víno ​​s rodinou. Úkol splněn – teď zpátky do práce!

V souladu s tradicí začínáme nový rok s novým dodavatelem a představíme Vám nové víno i nový region, který jsme pro Vás objevili. Tento měsíc se vracíme do Maďarska vyzkoušet novou oblast (Somló), která přináší naprosto fantastické bílé .

Náš dovozce tento měsíc je Boden Fine Wines z Prahy. Majitelé Brett a Luke se soustředí na hledání zlatého (vinného) dolu u našeho blízkého souseda a našli nejen fantastický Cabernet Franc, ale i další bílá vína, které mě naprosto nadchla. Přivítejme mimořádnou bohatnost a barik vín ze Somló, ….chutnají skoro jako samotné jídlo J.

Nikdy bych Vám nedal maďarský box bez Cabernet Franc ! – No way.

„Boden Fine Wines importuje ta nejlepší vína ve střední Evropě. Naše nabídka se často mění, tak jak pro Vás objevujeme nová vína a nová vinařství. My konkrétně hledáme menší výrobce, kteří dělají něco jedinečného. Soustředíme se převážně na velmi kvalitní a nezapomenutelná vína. V současné době naše nabídka pocházejí z Villány, Somló, Szekszárd a Tokaj v Maďarsku a Burgenlandu v Rakousku. Neúčtujeme dopravné na objednávky v Praze od šesti lahví a více.“

 

objednat členství