Bedýnka: Červen 2013

Primitivní bedýnka

primi-11-300x289

Jak dlouho jsme čekali na Primitivo bedýnku?! – Odpověď je příliš dlouho.

Vím, že pár z vás již znají Primitivo. Plná, dobře zaoblená červená vína z Puglie v Itálii. Něco, co asi nevíte je, že Primitivo je velice populární v USA. Jmenuje se tam Zinfandel. To je pravda. Zinfandel aneb  „California“ hrozen, na který připadá asi 10% veškeré produkce v USA!

V této bedýnce budete moci  porovnat dvě Primitiva. Můžete se pak rozhodnout, které je Váš šálek kávy. Vyšší obsah alkoholu pochází z cukru v hroznech, ale nebojte se, tato vína nejsou sladká.

Pro srovnání jsme zahrnuli Negroamaro. Jedná se o další tmavě červenou odrůda z Puglie s mnoha stejnými vlastnostmi jako Primitivo (nejedná o víno pro měkoty).

Primitivní? V žádném případě. Hrozny dostaly svoje jméno podle toho, že tato odrůda je jednou z prvních (primi), která dozrává a první ke sklizni. Je to však pouze pre-historické téma, které hledám…..

Bílou část tvoří Fiano z Puglie a Marche. Obě bílá vína jsou prostě skvělá muzika za babku. Na cestě z dovolené jsme vyzvedli skvělou lahev v slovinské Goriska Brda, že jsem nadšeni z Viogner z Uruguaye, které je také součástí bedýnky:-)

 

objednat členství